Koşu Bandı Yağı

Koşu bandı yağı, cihazınızın sağlığı için mutlaka kullanılması gereken bir üründür. Tüm koşu bandı markalarında kullanabileceğiniz ithal ve kalitesi yüksek koşu bandı yağı sayesinde oluşacak arızaları en aza indirebilirsiniz. Çünkü koşu bandında 10 arızadan 8’i yağ eksikliği ya da yanlış yağ kullanımına bağlı olarak ortaya çıkar. Ayrıca bu yağlar spreylere göre 3 kat daha etkili yağlama işlemi gerçekleşir ve koşu bandınızın ömrü uzar. Koşu bandınızı yağladığınızda sürtünme ortadan kalkar. Böylece hem elektronik hem de mekanik düzen sağlıklı işler. Koşu bandı yağı düzenli kullanıldığında uzun süre arıza yaşamadan düzenli bakımla koşu bandı kullanılabilir.

Koşu Bandı Yağı Kullanımı

Koşu bandı durur vaziyetteyken, koşu bandının palet bölümünden yukarı doğru esneterek, zemine ortalama 50 cm boyunca ince bir şerit şeklinde kesikli sıkılara uygulanır. Bu işlem diğer taraftan da aynı şekilde yapılarak bakım biter. Koşu bandı yağı kullanımı bittiğinde ürün çalıştırılarak üzerinde 60 saniye yürünmeli ve yağın cihaza yayılması sağlanmalıdır. Bu bakım 10 kullanım saatinde bir tekrarlanırsa arızalar en aza indirilir.

Likit Koşu Bandı Yağı

Sprey koşu bandı yağlarının dışarı püskürtme yapması için inceltici yağ kullanılır. Bu durum da yağın etkileşim süresini oldukça kısaltır. Spreylerde bulunan saf yağ oranı az miktarda bulunur.  Likit yağ kullanılan koşu bandı yağı koyu ve katkısız olduğundan uzun süre kullanım sağlar. Spreyleri uygularken içinde bulunan kimyasal maddeleri solursunuz. Likit yağ soluma anında bir tehlike yaratmaz.  Bununla birlikte koşu bandı sprey yağlar koşu bandının çevresine sıçrayabilir ve düşmenize yol açabilir. Likit yağ etrafa yayılmaz. Bu yüzden güvenli ve ekonomik bir üründür.

Koşu bandınızı sürekli olarak kullanıyorsanız en az yılda bir kez bakımını yaptırmalısınız. Küçük yağlama işlemlerini her ne kadar siz yapabilseniz de ayrıntılı bir parça bakımı teknik servis gerektirir. Cihazınızı daha uzun süre kullanmak istiyorsanız İstanbul’un birçok bölümüne verdiğimiz koşu bandı teknik servisi hizmetinden faydalanabilirsiniz. Böylece servis tarafından check-up ve ayarlar yapıldığında daha etkili bir koşu bandı kullanımı sağlayabilirsiniz.

(0) Yorumlar

Yorum Yap