whatsapp
Koşu Bandı Ekranı

Koşu Bandı Ekranı

Koşu bandı üzerinde yer alan ekran; kullanım sırasındaki hızı, rampa yürüyüşte söz konusu eğimi gösteren ve bu ayarların tuşlar yardımıyla yapıldığı paneldir. Koşu bandı ekranı; kullanım sırasında gittiğiniz mesafeyi, toplam çalışma süresini, yürüme sırasındaki hızı, hareket sırasındaki anlık nabız değişimini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca sürati tuşlar yardımıyla kontrol edebilir ve hedeflediğiniz bir mesafeye ya da zamana yönelik ayarlama yapabilirsiniz.

Ev tipi koşu bantları az fonksiyonlarla çalışır. Bu cihazlarda çok kısıtlı ayarlar yapabilirsiniz ve ekranda az sayıda bilgiye yer verilir. Ancak profesyonel olarak spor salonlarında kullanılan daha gelişmiş koşu bandı modellerinde hazır çalışma programları ve söz konusu programların kontrol tuşları yer alır. Bu cihazlarda yağ yakmaya yönelik koşu programı, antrenmana dayalı Cardio programı, koşu programı ve daha düşük tempo yürüme programı gibi çok sayıda hazır program yer alır. Koşu bandınız ekranında seçtiğiniz program doğrultusunda hız ve eğimi ayrı ayrı ya da ikisini aynı anda otomatik olarak ayarlayabilirsiniz.

Koşu Bandı Ekranı Arızaları

Koşu bandı ekranı her ne kadar az arıza çıkarıyormuş gibi gözükse de bazı durumlarda sorunlar ortaya çıkabilir. Koşu bandınızın ekranı şu durumlarda arıza çıkarabilir:

  • Profesyonel olan koşu bantlarının ekranların en çok karşılaşılan sorunların başında dokunmatik tuşların kullanmaya bağlı eskimesi, bozulması ya da kaplamalarının deforme olması gelir.
  • Koşu bandı paleti ömrünü doldurduğunda ekranda da statik arızalar söz konusu olur. Bu sorunlara bağlı olarak ekranın elektronik devreleri kısa devre yapar ve ekranda sorun ortaya çıkar.
  • Koşu bandının bağlı olduğu binada süreli voltaj değişimi yaşanıyorsa ya da ani elektrik kesintileri yoğunsa ekranda sorunlar yaşanabilir.
  • Koşu bandı ekranının sıvıyla temas etmesi durumunda bozulmalar olur.

Koşu Bandı Ekranı Tamiri

Koşu bandı tamircisi, ekranın arıza durumuna göre tamir işlemini yerine getirebilir. Koşu bandı arıza durumunda firmamızdan İstanbul’un çeşitli noktalarına destek alabilirsiniz. Yazılımsal, elektronik ve kaplama değişimi konusunda koşu bandı ekranı için destek alabilirsiniz.

 

Hizmet Verdiğimiz Markalar

Koşu bandı yedek parça ve tamiri ürünlerinin markaları

AFG, Aspire, Activa, Adler, Advance, Altis, Ak Sport, Athletic, Batavus, BladeZ, BH Fitness, Hi power, Bianchi, Bremshey, Bodycraft, Bodyguard, Bodysolid, Body charger, Body Sculpture, Bowflex, Buffalo, Busso, Cap, CardioZone, Carl Lewis, Cateye, Cybex, Trotter, Cyclone, Dalps, Diesel, fitness, Diamondback, Dunlop, Domyos, Dynamic, Endurance, Epic, Eurofitness, Everyoung, Evo, Fitline, Fitnex, Fitplus, First Degree, Flex, Freemotion Fitness, Free Spirit, Forevervit, Goodman, Gold's Gym, Greenmaster, Healthrider, Healthstream, Horizon Fitness, Image, Ironman, Infınty, Impulse, Johnson, Jkexer, Keys, Ketler, Kinner, Landice, Lifecore, Lifefitness, Lifespan, Lifegear, Liga, Magnum, Marathon, Matrix, Maxfit, Max sport, Morishima, Motus, Motion, Nautilus, New Balance, New Form, Nordictrack, Octane, Quantum, Paramount, Pacemaster, Precor, Proform, Profitness, Prostar, Proteus, Powermax, Protech, Pulse Fitness, Qantum, Ram, RedZone Fitness, Reebok, Rubenis, Runmill, Sole, Spalding, Senti Fit, Scarlett, Schwinn, Siesta, Smooth, Spirit, Sportcraft, Sportek, SportsArt, Sportop, StarTrac, Steelflex, Sunbanker, Teamwork, Technogym, Track Master, True, Tunturi, Trimline, Tomahawk, Universal, Vision, Voit, V-Fit, York, Walkmill, Weslo, Woodway ve daha nice tüm spor ürünlerinin
koşu bandı tamiri ve koşu bandı bakımı uzman ekibimiz tarafından garantili yapılmaktadır..
Top