whatsapp
Koşu Bandı Emniyet Anahtarı

Koşu Bandı Emniyet Anahtarı

Bir koşu bandında bulunan emniyet anahtarının bir ucu koşu bandı ekranına diğer mandallı olan ucu ise kullanıcının giysisine mandallanır. Koşu bandının üzerindeki kişi yürüyüş pistinden geri doğru uzaklaştığında ya da düştüğünde ip gerilir ve ekran üstünde takılı olan parça yerinden çıkar. Bu olayın sonucunda makine durur. Böylece ortaya çıkacak bir olumsuz durum ve sakatlanma sorunlarının önüne geçilmiş olur.  Önemli güvenlik parçaları arasında bulunan koşu bandı emniyet anahtarı bir sorun ortaya çıkmaması adına mutlaka kullanılmalıdır. Bu parça; koşu bandı mıknatısı, koşu bandı ipi ya da koşu bandı mandalı olarak da bilinir. Bazı koşu bandı modellerinde cihazda ya da anahtarın üstünde “Safety Key” yazısı yazar.

Gerek ev tipi gerek de profesyonel olan koşu bantlarında mutlaka bu parça bulunmalıdır. Özellikle koşu bandını kullanmaya yeni başlayanlar ve küçük çocuklar için güvenlik oldukça önemlidir. Emniyet anahtarı bulunmayan koşu bantları kullanım açısında sıkıntı teşkil edebilir. Bu parça her ne kadar olmaması durumunda cihazın çalışmasına olumsuz bir etkisi olmasa da düşme anında çalışan koşu bandı ciddi yaralanmalara sebebiyet verebilir.

Koşu Bandı Emniyet Anahtarı Arızası

Koşu bandı emniyet anahtarı genel olarak pek fazla arıza çıkarmayan bir parçadır. Bir tek zamanla kullanıma bağlı olarak yıpranabilir ve kopma yapabilir. Bunun dışında mandalı zarar görebilir. Bu durumlarda ufak onarımlarla ya da yeniden bir emniyet anahtarı alarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Firmamız koşu bandı teknik servis hizmeti yanında çok sayıda parçasını da temin etmenize yardımcı olur.

Koşu Bandı Emniyet Anahtarı Siparişi  

Firmamız ev tipi koşu bandı ya da profesyonel her türlü markaya ve modele sahip koşu bandı için emniyet anahtarı sağlayacaktır. İstanbul’un birçok noktasından direkt hizmet alabilir ve Türkiye’nin çok sayıda noktasına hızlı kargo hizmetini de alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek telefonda marka ve model belirtip emniyet anahtarı stok durumunu da öğrenebilirsiniz. Ayrıca koşu bandı bakımı için  uzman koşu bandı ustası hizmeti de alabilir ve cihazınızın tüm bakımlarının tarafımızdan yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Top