whatsapp
Koşu Bandı Motoru

Koşu Bandı Motoru

Koşu bandının en hassas ve önemli parçalarından biri motorudur. Cihazın ön bölümde yer alan büyük plastik kapağın alt tarafında bulunur. Genellikle sol tarafa yerleştirilir. Koşu bandı motoru, farklı markalarda ve modellerde değişik beygir gücünde çalışır ve farklı çalışma prensibi vardır. Bireysel olarak kullanabileceğiniz ev tipi koşu bantları genelde kömürlü olan DC tipi motor kullanır. Genelde spor salonlarında görmeye alışık olduğunuz daha profesyonel koşu bantları ise AC tip motor kullanır. AC motorlar daha uzun süreli ve yoğun kullanım için uygundur. Ev tipi motorlar yoğun kullanımda sıkıntı yaratabilir.

Koşu Bandı Neden Arıza Çıkarır?

Bazı motor arızaları koşu bandının motorunun ömrünü kısaltır. Bozulma durumunda E1, E2 ve E3 gibi hata kodlarıyla arızanın ne olduğu kolayca anlaşılır. Ancak bu kodlar koşu bandı markasına ve modeline göre değişiklik gösterecektir. Koşu bandı motoru genel olarak şu sebeplerle arızalanabilir:

  • Her koşu bandı belli bir taşıma kapasitesine sahiptir. Kapasitenin üzerinde bulunan arızalar sıkıntı yaratır.
  • Ev tipi koşu bantlarının motor gücü 2 saate ulaşan ya da geçen kullanımlarda arıza söz konusu olabilir.
  • Koşu bandının paleti veya zemini eskidiyse motorda arıza ortaya çıkabilir.
  • Koşu bandı yağını düzenli kullanmazsanız, yanlış yağ kullanımı söz konusu olursa veya yağlama periyoduna uyulmazsa koşu bandı motoru arızalanabilir.
  • Koşu bandı silindiri ya da merdanesi bozulursa motorda sorunlar çıkabilir.
  • Koşu bandının motoru herhangi bir sıvıyla temas ederse arıza çıkar.

Koşu Bandı Motoru Bakımı ve Tamiri

Koşu bandı motoru bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Düzenli yapılmayan bakımlar zamanla arızalar ortaya çıkmasına yola açabilir. Bakım süresi motorun markasına ve modeline göre değişiklik gösterir. Ancak bakımların doğru yapsanız da arızalanan koşu bandı motoru, yıpranma durumuna ve markasına göre tamiri söz konusu olabilir. Motor gücü düşük olan koşu bantlarının tamir olma ihtimali düşüktür. Bu yüzden genellikle ev tipi koşu bandının motor tamiri profesyonel olanlara göre daha zor olur. Servis bölgelerimizi inceleyerek sizler de koşu  bandı motorunuzun bakımı ve koşu bandı tamircisi konusunda destek alabilirsiniz.

Hizmet Verdiğimiz Markalar

Koşu bandı yedek parça ve tamiri ürünlerinin markaları

AFG, Aspire, Activa, Adler, Advance, Altis, Ak Sport, Athletic, Batavus, BladeZ, BH Fitness, Hi power, Bianchi, Bremshey, Bodycraft, Bodyguard, Bodysolid, Body charger, Body Sculpture, Bowflex, Buffalo, Busso, Cap, CardioZone, Carl Lewis, Cateye, Cybex, Trotter, Cyclone, Dalps, Diesel, fitness, Diamondback, Dunlop, Domyos, Dynamic, Endurance, Epic, Eurofitness, Everyoung, Evo, Fitline, Fitnex, Fitplus, First Degree, Flex, Freemotion Fitness, Free Spirit, Forevervit, Goodman, Gold's Gym, Greenmaster, Healthrider, Healthstream, Horizon Fitness, Image, Ironman, Infınty, Impulse, Johnson, Jkexer, Keys, Ketler, Kinner, Landice, Lifecore, Lifefitness, Lifespan, Lifegear, Liga, Magnum, Marathon, Matrix, Maxfit, Max sport, Morishima, Motus, Motion, Nautilus, New Balance, New Form, Nordictrack, Octane, Quantum, Paramount, Pacemaster, Precor, Proform, Profitness, Prostar, Proteus, Powermax, Protech, Pulse Fitness, Qantum, Ram, RedZone Fitness, Reebok, Rubenis, Runmill, Sole, Spalding, Senti Fit, Scarlett, Schwinn, Siesta, Smooth, Spirit, Sportcraft, Sportek, SportsArt, Sportop, StarTrac, Steelflex, Sunbanker, Teamwork, Technogym, Track Master, True, Tunturi, Trimline, Tomahawk, Universal, Vision, Voit, V-Fit, York, Walkmill, Weslo, Woodway ve daha nice tüm spor ürünlerinin
koşu bandı tamiri ve koşu bandı bakımı uzman ekibimiz tarafından garantili yapılmaktadır..
Top