whatsapp
Koşu Bandı Paleti

Koşu Bandı Paleti / Bantı / Kayışı

Koşu Bandı Paleti

Koşu bandından yürüme sırasında ön bölümü kauçuk veya pvc, arka bölümü tekstil olan lastik aşınma parçası olarak bilinir. Koşu markalarının tamamında farklı desen ve kalınlıkta bulunan bu parça, elektronik sistemin ve motorun çalışmasına doğrudan etki eder ve sistemin sorun çıkarmadan çalışmasına yardımcı olur. Koşu bandı paleti; koşu bandı kayışı, koşu bandı bantı, koşu bandı lastiği ya da koşu bandı kemeri isimleri de verilir.

Koşu Bandı Paleti Değişimi

Koşu bandından bazı durumlar ortaya çıktığında paletin değişmesi gerekebilir.  Palette bir sorun ortaya çıktığında rahat sürtünme özelliği ortadan kalkar ve koşu bandı tamamen bozulabilir. Şu durumlarda palet değişimi yapılmalıdır:

  • Koşu bandının yan bölgelerinde sökülme ve pamuklaşma durumunda,
  • Koşu bandının ortada çalışması amacıyla ayarlama yapıldığında koşu bandı yağının lastik yüzeyine çıkarak leke oluşturmaya başlamasıyla,
  • Koşu bandından bazı bölgelerde katlanma, kabarma ve yırtıklar ortaya çıkmasıyla,
  • Koşu bandının ek bölgelerinde dikişlerin göze batmasıyla,
  • Kullanma anında koşu bandının bir tutma bölümünde düşük akım statik elektriğe çarpılma olduğunda,
  • Aktif olarak kullandığınız koşu bantlarının en çok 3 yıl, kullanmadığınız cihazlarda en fazla 5 yıl sonunda,
  • Koşu bandı bantının orta bölgeleri yoğun kullanılır. Yanlarda ve orta bölümlerde yürüdüğünüzde akışkan bir dönme varken ortada yürürken zorlanmaya bağlı sürtünme özelliğinin kaybolmasıyla,
  • Ev tipi koşu bandının 60 saat ve daha fazla yağlanmadan kurul kullanılması durumunda koşu bandı paleti değiştirilmelidir.

Koşu Bandı Paleti Değişim Siparişi

Firmamızda her marka koşu bandına ait paleti bulabilirsiniz. İstanbul’a verdiğimiz koşu bandı tamiri servis noktalarını inceleyebilir ve Türkiye’nin çeşitli noktalarına da kargo ile ürünü temin edebilirsiniz. Teknik servis hizmetimiz yerinde değişim garantisi kapsamındadır ve belgeli değişim işlemi gerçekleştirilir.

Koşu bandı paleti değiştirme işlemi sırasında öncelikle marka ve model bilgisine sahip olmanız gerekir. Marka ve modeli belli olmayacak şekilde etiketsiz ürünlerin eski bantlarının boy ve en ölçüleri hazırlanabilir. İstanbul dışına kargoyla istediğiniz parçalarda kendiniz değişim yapmalı ya da profesyonel bir teknik ekipten destek almalısınız.

Top