whatsapp
Koşu Bandı Sensörü ve Okuyucusu

Koşu Bandı Sensörü

Koşu bandı sensörü; motor pervanesi üzerinde ya da ön koşu bandı silindirin yan tarafının karşısında yer alır. Bu parça koşu bandının hız kontrolünü görevini yerine getirir. Koşu bandı sensörü arıza yaptığında E1, E2 ve E3 gibi hata kodları verir. Bu hata kodları ise koşu bandının markasına göre değişiklik gösterir. Hız sensörü bazı koşu bantlarında bulunmaz. Bu koşu bantları genelde daha profesyonel olan cihazlardır. Koşu bandı hız sensörü; koşu bandı okuyucusu ya da koşu bandı hız okuyucusu adıyla da bilinir.

Koşu Bandı Sensörü Arızaları

Koşu bandı sensörü kullanıma bağlı olarak belli arızalar çıkartabilir. Koşu bandı teknik servisleri hata koduna göre arızayı belirler ve gerekli müdahaleyi yerine getirir. Koşu bandı sensörü bir arıza çıkartması durumunda koşu bandı ustası temin eden firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Sensör şu durumlara bağlı olarak arıza çıkartabilir:

  • Koşu bandı motor üst kapağının yürüyüş sırasında üzerine basılmasına yani dıştan gelen bir darbe olmasına bağlı olarak,
  • Koşu bandı sürücü kartı tarafından ortaya çıkan bir arızadan,
  • Hatalı konumlandırılmasına bağlı olarak arıza çıkartabilir.

Koşu bandınızın markasına ve modeline göre farklılık gösterecek arıza kodlarında belirtilen hatayı düzeltmeden kullanmaya devam ederseniz daha kalıcı arızalara yol açabilirsiniz.

Koşu Bandı Sensörü Tamiri

Firmamız her markaya ait koşu bandı için hız sensörü tamiri yapar. Koşu bantı servisi hizmeti veren firmamızla iletişime geçerek İstanbul’un birçok noktasından hizmet alabilirsiniz. Bunun yanında sensörü sıfırdan satın almak isterseniz de firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Ülkemizin her yerine kargo hızlı kargo hizmetiyle tüm koşu bandı parçalarını bizden temin edebilirsiniz. Ancak öncesinde bizimle iletişime geçerek fiyat bilgisi ve stok durumunu öğrenmeniz gerekiyor.  Bu işlemde öncelikle koşu bandınızın modeli ve markasını bize iletmeniz gerekiyor. Koşu bandı ustası olarak görev yapan personelimiz tüm eğitimlerini tamamlamış ve bu alanda tüm belgelere sahip uzman çalışanlardır. Bu yüzden koşu bandı konusunda sensör arızası ve tüm problemlerinize en hızlı çözümleri sunuyoruz. Hizmet almadan önce hizmet noktalarımız konusunda da bilgi almayı unutmayın.

Top