whatsapp
Koşu Bandı Silindiri ve Merdanesi

Koşu Bandı Silindiri

Koşu bandı silindiri,  cihaza ait paletin dönmesini sağlayan parçadır. Cihazın önü ve arkasında iki parçadan oluşur. Ön silindirde yer alan kayış, koşu bandı motorundan gelen hareketi kayış ile iletir. Koşu bandına ait silindirlerde ikişer taneden dört tane rulman vardır. Bu parçalar dairesel şekilde harekete yataklık yapar. Ancak rulmanların belli bir ömürleri vardır. Bu ömür dolduğunda koşu bandı yedek parça değişimi gerektirir.

Koşu Bandı Silindiri Arızaları

Koşu bandı silindiri üzerinde yer alan rulmanlar bozulduğunda takırtılı ya da iki metalin sürtünmesine benzer sesler çıkartır. Bu durumda koşu bandı kullanılırsa rulmanlar dönmez. Sonuç olarak da koşu bandının sürücü kartı ya da koşu bandı motoru hasar görür. Rulmanlar arızalandığında mutlaka koşu bandı servisleri aranmalıdır. Şu durumlarda koşu bandı silindir arızası ortaya çıkar:

  • Koşu bandı Silindirler ömrünü tamamlarsa,
  • Koşu bandı Motor kayışı kanalları bozukken kullanılırsa titreme ortaya çıkarsa,
  • Koşu bandı paletinin fazla gerilmesi sebebiyle rulman üzerinde çok yük olursa,
  • Rulman parçası yatağına yanlış şekilde yerleştirilirse,
  • Rulman montajından sonra silindirin balans ayarları yapılmazsa,
  • Motor ya da motor kayışı yanlış yere montaj edilirse silindir arızası ortaya çıkabilir.

 

Koşu Bandı Silindiri Tamiri

Koşu bandı silindiri tamir edilebilir. Koşu bandı tamircisi hizmetimiz sayesinde silindirlerde yer alan rulmanlar ya da yataklar değiştirilir. Balansı da alınan koşu bandı yeni alınmış gibi çalışmaya devam edecektir. Ancak arıza durumunda ısrarla kullanmaya devam ederseniz daha yıkıcı ve külfetli bir arıza ortaya çıkabilir. Bu yüzden mutlaka silindir arızası durumlarında Koşu Bandı Teknik Servis aramalısınız. İstanbul’un birçok noktasına verdiğimiz teknik hizmet noktalarında tüm arızalarınız ortadan kaldırılabilir. Gelen ekiplerimiz incelemeden sonra tamir durumuyla ilgili size bilgi verir. Tamir durumunun söz konusu olmadığı durumlarda mutlaka bilgilendirilirsiniz.

Koşu bandı tamirinin yanı sıra bakımı da düzenli olarak yapılmalıdır. Servis noktalarımızda verdiğimiz düzenli bakım hizmetiyle cihazınızda arızaların en aza inmesi söz konusu olur. Koşu bandından tam performans almak ve ömrünü uzatmak için yılda en az 1 kez bakımının yaptırılması gerekir. Yoğun olarak kullanılan cihazlarda bu süre daha da kısa olabilir.

 

Hizmet Verdiğimiz Markalar

Koşu bandı yedek parça ve tamiri ürünlerinin markaları

AFG, Aspire, Activa, Adler, Advance, Altis, Ak Sport, Athletic, Batavus, BladeZ, BH Fitness, Hi power, Bianchi, Bremshey, Bodycraft, Bodyguard, Bodysolid, Body charger, Body Sculpture, Bowflex, Buffalo, Busso, Cap, CardioZone, Carl Lewis, Cateye, Cybex, Trotter, Cyclone, Dalps, Diesel, fitness, Diamondback, Dunlop, Domyos, Dynamic, Endurance, Epic, Eurofitness, Everyoung, Evo, Fitline, Fitnex, Fitplus, First Degree, Flex, Freemotion Fitness, Free Spirit, Forevervit, Goodman, Gold's Gym, Greenmaster, Healthrider, Healthstream, Horizon Fitness, Image, Ironman, Infınty, Impulse, Johnson, Jkexer, Keys, Ketler, Kinner, Landice, Lifecore, Lifefitness, Lifespan, Lifegear, Liga, Magnum, Marathon, Matrix, Maxfit, Max sport, Morishima, Motus, Motion, Nautilus, New Balance, New Form, Nordictrack, Octane, Quantum, Paramount, Pacemaster, Precor, Proform, Profitness, Prostar, Proteus, Powermax, Protech, Pulse Fitness, Qantum, Ram, RedZone Fitness, Reebok, Rubenis, Runmill, Sole, Spalding, Senti Fit, Scarlett, Schwinn, Siesta, Smooth, Spirit, Sportcraft, Sportek, SportsArt, Sportop, StarTrac, Steelflex, Sunbanker, Teamwork, Technogym, Track Master, True, Tunturi, Trimline, Tomahawk, Universal, Vision, Voit, V-Fit, York, Walkmill, Weslo, Woodway ve daha nice tüm spor ürünlerinin
koşu bandı tamiri ve koşu bandı bakımı uzman ekibimiz tarafından garantili yapılmaktadır..
Top