whatsapp
Koşu Bandı Zemini ve Tahtası

Koşu Bandı Zemini

Koşu bandı zemini, paletin altında yer alan ve sizi taşımaya yarayan parçadır. Genel olarak ağaç türü malzemelerden üretilir ve üzerinde kaygan, pürüzsüz bir kaplama mevcuttur. Bu kaplama sürtünme ve ısıya karşı dayanıklı özel üretim olan bir parçadır. Koşu bandı zemini; koşu bandı tahtası ya da koşu bandı platformu olarak adlandırılır. Bu parça sürekli üzerinde hareket ettiğiniz için yoğun olarak kullanılır ve en çok aşınma yaşayacak koşu bandı parçalarının başında gelir. Bu parça için koşu bandı teknik servis hizmeti  düzenli olarak alınmalıdır.

Koşu Bandı Zemini Aşınması

Koşu bandı tahtasının ağaç tarzında malzemelerden üretilmesinin temel sebebi esnek olmasıdır. Söz konusu esneklik, koşu bandını kullanan kişinin eklemlerinde oluşan baskıyı en aza indirme görevini yürütür. Zaman içinde kullanılan koşu bandı ve esneyen zemin belli bir süre sonra yıpranmaya başlar ve lastik paletin iç bölgesinde aşınmalar görülür. Bu sebeple koşu bandı sisteminin rahat çalışması ve elektronik düzenine bir zarar vermemesi adına koşu bandı zemini ve bandı düzenli aralıklarla değiştirilmelidir. Firmamız koşu bandı ustası sayesinde parçanızın bakımı yapılır ve gerekli görülmesi durumunda değiştirilir.

Koşu bandı yağı söz konusu iki parçanın arasında bulunan sürtünmeyi en aza indirir ve tüm sistemi korumak için düzenli olarak yağ bakımının yerine getirilmesi şarttır. Yağlama yapılmadığında ya da yanlış bir yağ kullanıldığında aşınma daha da hızlanarak cihazı zorlayacaktır. Kullanımın ısrarla devam etmesi halinde de koşu bandı sürücü kartı ve koşu bandı motoru bozulacaktır. Yağlama işlemini düzenli olarak koşu bandı servisleri yerine getirmelidir.

Koşu Bandı Zemini Tamiri

Firmamız her türlü markada profesyonel ve ev tipi koşu bandı zemini değişimi yapmaktadır. İstanbul’un çok sayıda noktasına direkt hizmet veren firmamızdan şehir dışına kargo yoluyla da ürünü alabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz teknik servis hizmetini yerinde değişim garantili olarak sizlere sunmaktadır. Ancak doğru bir çalışma yürütülmesi adına ön görüşme sırasında koşu bandınızın markasını ve modelini uzmanlarımıza bildirmeniz gerekir. Koşu bantı servisi hizmetinden hemen firmamızla iletişime geçerek sizler de yararlanabilirsiniz.

Top